Běh Bystřicí pod Hostýnem 2019

Když se vloni konala oslava 650 let výročí města, součástí byl i závod Běh Bystřicí. Vůbec jsem nečekal, že město tradici oslav zachová a i letos byl na náměstí připravený bohatý kulturní program. Samotný závěr oslav pak opět patřil běžcům a závodu na 7 km. Trasa byla stejná jako minule, jednalo se o 2 okruhy po zhruba 3,5 km. Tentokrát jsem se při oslavách krotil, abych nedopadl jako v minulém roce, kdy jsem se na startu necítil úplně v ideální kondici. V sobotu jsem dal jen asi 8 piv, nepanákoval a důsledně prokládal nealkem. Díky tomu jsem se v neděli před startem závodu cítil naprosto v pohodě.

Sice jsem měl malinko tužší nohy, ale po důkladném rozběhání a rozcvičení ztuhlost naprosto zmizela. Na startu bylo mnoho známých, pokecali jsme a rychle se přiblížil čas startu. Se startovním číslem 2 jsme v 13:15 za slunného dne v největším horku vyrazili ukrajovat první kilometry. V čele se ocitl Jirka Kubíček následovaný Jirkou Novotným a já běžel třetí. O dění za mnou jsem neměl sebemenší tušení, protože závod byl od začátku až do konce slušný fofr. V zahájeném jsem si řekl, že trochu zariskuji, kluci přede mnou běželi hezky, ale já cítil, že bych mohl běžet malinko rychleji a tak jsem šel do čela. Představoval jsem si, že si udělám náskok, ale to se tak úplně nepodařilo. Když jsem se občas otáčel, viděl jsem nějakého oranžového běžce, držel se mě jako klíště a já se ho nemohl vůbec zbavit. V té rychlosti jsem ani nedokázal rozpoznat, o koho se jedná. Celé druhé kolo běžel pár metrů za mnou a slušně mě znervózňoval.

Na startu závodu.

Na startu závodu.

Vbíhám do druhého kola pronásledovaný Jirkou Novotným a Kubou Jandou.

Vbíhám do druhého kola pronásledovaný Jirkou Novotným a Kubou Jandou. (foto emikes.rajce.idnes.cz)

V závěru jsem běžel opravdu ze všech sil. Posledních 750 metrů do cíle bylo již sice spíše z kopce, ale únava se již neslučovala s rychlým během. Stejně jsem ale dokázal tento úsek běžet v tempu 3:15, což jen značí, že jsem na trati nechal opravdu všechno. V cíli jsem pak zjistil, že za mnou běžel Kuba Janda, skvělý běžec, který mě již dokázal párkrát porazit.

V cíli s Kubou, oranžová s modrou teď evidentně frčí.

V cíli s Kubou, oranžová s modrou teď evidentně frčí. (foto Jitka Stehnová)

Jsem rád, že jsem na domácí trati nakonec těsně o 3 vteřiny dokázal zvítězit. V cíli jsem dosáhl času 23:56, což znamená zlepšení oproti loňsku o více než minutu. Hodně mě taky hnalo povzbuzování diváků, kteří na mě křičeli jménem. Škoda, že při takto krátkém a intenzivním závodu nedokážu reagovat a tak jsem probíhal většinou bez povšimnutí. Energie mi to ale dodalo požehnaně.

Doběh do cíle.

Doběh do cíle. (foto emikes.rajce.idnes.cz)

Jsem rád, že se oslavy města konaly i tentokrát a doufám, že tato tradice bude zachovaná již napořád. Jen ta trasa pro mě není úplně ideální, když jsem přidával štítky k tomuto článku, přemýšlel jsem, jestli to bylo spíše po silnici nebo v terénu. Já, jako silničář, jsem přidal štítky oba, protože mám trochu posunutá měřítka ve srovnání s ostatními a mně to prostě místy přišlo jako běh v terénu.

Vyhlášení závodu.

Vyhlášení závodu. (foto Jitka Stehnová)

Výsledky závodu

Záznam závodu v Garmin Connect

http://connect.garmin.com/modern/activity/3730576254

4 komentáře

Přidat komentář: