Běh Bystřicí pod Hostýnem

Víkend v Bystřici pod Hostýnem byl ve znamení oslav u příležitosti 650. výročí města. Oslavy to byly velkolepé, od pátku až do neděle byl připravený bohatý program. A v neděli na samotný závěr město dokonce zorganizovalo běh Bystřicí. A na takové akci přece nemůžu chybět. Závod byl na 2 okruhy po 3,5 km a trasa závodu byla zvolená velmi hezky. Bohužel oslavy jsem pojal velkolepě i já a v sobotu slavil o 106. A alkoholu jsem také po dlouhé době vypil opravdu hodně. V neděli jsem se z postele vyhrabal až půl hodiny před startem, rychle vypil láhev Coly a rozklusal se na start. Naštěstí mi tatínek již předem vyzvedl startovní číslo s čipem, takže jsem měl o starost méně.

Před startem jsem se ještě stihl protáhnout a rychle se postavil na start. Překvapilo mě, že se závodu zúčastnilo tolik závodníků, rozhodně jsem něco takového nečekal. Závod odstartoval pan starosta Pánek ve 12:30. V tu chvíli bylo pekelné horko, okolo 30 stupňů a pražilo sluníčko, to nebylo pro můj dehydrovaný organismus zrovna ideální počasí. Možná zafungovala Cola krátce před závodem, která mi dodala energii, nebo možná zapracoval adrenalin, ale běželo se mi docela dobře. Chvíli po startu jsem se propracoval na čtvrtou pozici a tu se snažil držet, na třetí místo jsem se dostal chvíli po podběhu železniční tratě a byl v těsném závěsu za druhým závodníkem. Takto jsme běželi docela dlouho, ale postupně jsem začínal ztrácet. Ve druhém kole už jsem boj o druhé místo vzdal, protože můj protivník Jirka Kubíček běžel opravdu moc hezky a vyrovnaně.

Přibíhám do cíle.

Přibíhám do cíle. (foto bystriceph.cz)

Nakonec jsem doběhl na třetím místě se ztrátou 32 vteřin na Jirku a náskokem 53 vteřin před čtvrtým běžcem. V kategorii jsem obsadil druhé místo a celkově jsem mohl být se závodem spokojený. V cíli se mi ale neudělalo zrovna nejlépe, cítil jsem podobný pocit jako při ultra závodech, kdy mi úplně dochází energie. Celý den jsem nejedl a jedna Cola mi nedodala zase tolik energie. Po vyhlášení jsem si dal půllitr Kofoly a bylo zase líp. Myslím, že pokud bych byl na závod lépe připravený a den předem tolik neblbl, mohl bych běžel ještě o pár vteřinek rychleji. Hodinky mi ukázaly vzdálenost 6,83 km a naměřily 25:10, to vychází na slušné tempo 3:41 min/km.

Vyhlášení výsledků.

Vyhlášení výsledků. (foto bystriceph.cz)

Moje oblíbené boty Saucony s pamětním listem a medailí.

Moje oblíbené boty Saucony s pamětním listem a medailí.

Výsledky

https://my3.raceresult.com/98032/

Záznam závodu v Garmin Connect

https://connect.garmin.com/modern/activity/2765936346

Přidat komentář: