Čertovská desítka Kroměříž 2018

Termín Čertovské desítky v Kroměříži pro mě nebyl úplně vyhovující. Jednak jsem od pondělí do pátku v tréninku naběhal 110 km a také se jednalo o sobotu po pátečním vánočním firemním večírku a tak jsem se vyspal pouze okolo 4 hodin. O únavu bylo postaráno. Navíc v tréninku zatím vůbec netrénuji rychlost a spíše nabíhám objemy. Ale závod to nebyl nijak důležitý, tak jsem to prakticky neřešil.

Závod jsem chtěl vyběhnout hlavně opatrně a sledovat, jak se budu v průběhu cítit a případně zrychlovat nebo se aspoň snažit držet konstantní tempo. Plánované úvodní tempo 3:50 min/km se mi podařilo krásně držet možná také díky běžci přede mnou, který běžel přesně podle mého plánu. Jen jeden závodník se hned v úvodu odpojil a běžel si vlastní závod. Já jsem běžel na třetím místě, ale to nevydrželo dlouho. Z naší početné skupinky se rozhodli jít dopředu 2 závodníci a já běžel ve skupině na čtvrtém až šestém místě. Nejhorší byl úsek na cyklostezce okolo Moravy směrem na Kvasice, kde byla vrstva sněhu, která dokonale způsobovala podklouznutí při každém kroku. Kdybych tohle věděl, asi bych zvolil jiné než 100 % silniční Saucony Freedom ISO.

Start závodu.
Start závodu.

Důležité bylo, že jsem stále běžel s malou rezervou, ale na kluzkém povrchu jsem se nechtěl pouštět do nějakých úniků a raději šetřil síly na závěrečný asi 3 km nepodkluzující holý asfalt. A tato taktika se vyplatila. Chvíli jsem se v průběhu závodu zamyslel, nevnímal okolí a neplánovaně zrychlil. Když jsem se později podíval na hodinky, trochu jsem se lekl, že to asi bylo příliš brzo a rychlejší tempo nemusím až do cíle vydržet. Ale podařilo se, na zrychlení žádný z běžců nedokázal reagovat a já si vytvořil rozumnou rezervu.

Doběh do cíle.
Doběh do cíle.

Do cíle jsem tak přibíhal spokojený a v naprosté pohodě na celkovém čtvrtém místě s časem 37:24. Bohužel ani v kategorii to nestačilo na lepší než bramborové umístění. Mám pocit, že standardně bývají kategorie do 34 let a nad 35, ale zde to bylo do 35 a nad 36 let. Jinak bych byl v kategorii možná i první.

Po závodě jsem se rychle převlékl do suchého, dal výbornou polévku a nealko pivo od organizátorů a po vyhlášení rychle vyrazil domů, abych se trochu prospal a vyběhl na další 20 km trénink.

Výsledky

https://my4.raceresult.com/111825/

Článek o závodu

https://kromerizsky.denik.cz/ostatni_region/certovsky-beh-vyhrala-i-po-delsim-treninkovem-vypadku-domaci-veronika-brazdova-20181220.html

Záznam závodu v Garmin Connect

https://connect.garmin.com/modern/activity/3225734376

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *