MČR v běhu na 100 km Plzeň

Když jsem letos počítal, kolikrát jsem již v Plzni běžel, dopočítal jsem se čísla jedenáct. To už považuji za slušný počet účastí a ve Štruncových sadech jsem nakroužil víc než kdejaký Plzeňák. V poslední době se mi běhalo již mnohem lépe než dřív a tak jsem si stanovil stejný cíl jako v loňském roce. Tím bylo zaběhnout pod 8 hodin a věřil jsem, že by to mělo být reálné.

Do Plzně jsem vyrazil již v pátek s taťkou, který mi při závodě dělal support. Cesta probíhala bez větších komplikací a tak jsem stihl vyzvednout startovní číslo už večer den před závodem. V penzionu jsem šel hned spát, ať mám spoustu sil v nadcházejícím závodě. Budíček jsem měl v 6 hodin a po snídani a přípravě jsme s taťkou vyrazili do Štruncových sadů na start, který měl být v 7:30.

Druhá polovina závodu.
Druhá polovina závodu. (foto Daniel Orálek)

Na startu to bylo hodně hektické, rychle jsem se přivítal s ostatními běžci, připravil se, rozklusal a následně na startovní čáře netrpělivě očekával výstřel. Po startu jsem běžel opatrně, podobně jako v loňském roce, jen o fous pomaleji. První kilometry ubíhaly docela rychle, ale přece jen se mi neběželo tak dobře, jak bych si představoval. Maraton jsem proběhl v čase okolo 3:15 a začal zpomalovat. Polovinou závodu jsem vloni proběhl 3:48:22 a letos 3:55:46, což na první pohled nevypadá jako zásadní rozdíl, jenže já už jsem věděl, že tento závod dopadne hodně špatně. Pokud jsem již v polovině s tempem klesl pod 5 minut na kilometr, nevěstilo to nic dobrého.

Už to jde hodně ztuha.
Už to jde hodně ztuha. (foto Daniel Orálek)

Postupně jsem ztratil chuť nějak bojovat a tak jsem si jen cupital a již neměl příliš motivaci závodit. Kdyby mi někdo před závodem řekl, že nezvládnu zaběhnout ani pod 9 hodin, asi bych nevěřil. Časem 9:12:30 jsem při mé jedenácté plzeňské účasti obsadil jedenácté místo. Tento výsledek je po mé první stovce druhým nejhorším výsledkem v běžecké kariéře. Proto jsem se rozhodl, že se letos zaměřím spíše na kratší distance, na kterých se mi v poslední době vcelku i dařilo. A aktuálně si myslím, že další stovka bude zase až za rok v Plzni.

V pozdější fázi závodu byl krátký prostor i na pokec.
V pozdější fázi závodu byl krátký prostor i na pokec. (foto Daniel Orálek)

Výsledky závodu

http://online.4timing.cz/?id_zavodu=436

Článek o závodu

https://kromerizsky.denik.cz/ostatni_region/bezec-velicka-skoncil-na-mistrovstvi-republiky-na-100-kilometru-jedenacty-202304.html

Záznam závodu v Garmin Connect

https://connect.garmin.com/modern/activity/10767993228

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *