Olympijský běh Bystřice pod Hostýnem

První ročník Olympijského běhu v Bystřici jsem si jako místní nemohl nechat ujít. A když už se jednalo o místní závod, pokusil jsem se přemluvit i kolegy z práce, aby se také závodu zúčastnili. Nakonec to byl hezký závodní teambuilding a myslím, že jsme si to užili. Prostředí závodu na stadionu bylo zvolené velmi vhodně, byl zde i bohatý doprovodný program primárně pro děti a také několik dětských běžeckých závodů. Ve výsledku zde závodilo více dětí než dospělých, což považuji za velký úspěch této nově vzniklé akce v Bystřici.

Přesně v 18 hodin závod hromadně napříč celým Českem odstartovali z rádia a my vyběhli na trasu dlouhou lehounce přes 5 km. Trasa závodu vedla krásným prostředím bystřického parku Zahájené, což ovšem bylo zároveň i dost komplikované na organizaci a orientaci. Jednou jsem i špatně odbočil, ale naštěstí mě ihned navedli na správnou trasu. Po startu jsem běžel na třetím místě, ale hned při výběhu z parku Zahájené ve druhém kilometru jsem se probojoval na vedoucí pozici. Snažil jsem se makat stále rovnoměrným tempem a to se i dařilo. Po maratonu v Salzkottenu před 10 dny jsem již naštěstí necítil nijak extra velkou únavu.

Start závodu.
Start závodu.

(Pokračování textu…)