Kladenský maratón 2014

Po nevydařeném Baroko maratonu minulý víkend jsem ani neměl moc chuť závodit. Do Kladna jsem ale byl zaregistrovaný již delší dobu, tak jsem nechtěl, aby mi registrace propadla. Navíc jsem v Kladně již 2 tyto maratony běžel, tak jsem chtěl porovnat, jak na tom letos jsem. Předpověď navíc slibovala ideální běžecké počasí. Také jsem již od května neběžel normální silniční maraton s minimálním převýšením.

Do Kladna jsem přijel asi půl hodiny před startem, odprezentoval jsem se a připravil se na závod. Pak jsem si chtěl dát věci do úschovny a vyděsila mě fronta, která se před úschovnou zavazadel vytvořila. Fronta měla několik desítek metrů a ti 2 lidi, kteří to měli na starosti, absolutně nezvládali. 5 minut před startem jsem se konečně dostal na řadu, odložil tašku, rychle naskládal věci na stolky s vlastním občerstvením a rychle ještě klusem na záchod a následně na start. Alespoň jsem se trošku rozehřál před závodem 🙂

Kvůli nepovedenému závodu minulý víkend, kdy jsem se opravdu necítil příliš dobře, jsem si tentokrát raději stanovil nižší cíl. V cíli jsem chtěl být za 3 hodiny 10 minut. Hned po startu jsem ale vyrazil mnohem rychleji a běhal v průměru okolo 4:15 min/km, což by znamenalo výsledný čas těsně pod 3 hodiny. Využil jsem toho, že přede mnou běžel nějaký němec a udával přesné tempo. Běželo se mi dobře, neměl jsem žádné problémy a tak jsem si říkal, že zkusím vydržet co nejdéle. Metu půlmaratonu jsem zdolal v čase 1:29:30, což byl super výsledek. Za občerstvovačkou se k nám přidal ještě jeden běžec, takže jsme vytvořili skupinku 3 běžců, kteří to měli krásně rozběhnuté na čas 3 hodiny. Bohužel na další občerstvovačce na cca 26 km jsem oba předběhl, což byla velká škoda. Čas se začal pomalu zhoršovat, ale nebylo to tak hrozné, běhal jsem okolo 4:20-4:25 min/km. Tímto tempem jsem doběhl až do cíle v čase 3:02:15.5.

Musím říct, že výsledný čas pro mě byl velmi příjemným překvapením. Celý závod jsem běžel v pohodě bez jakýchkoliv problémů nebo krizí. V cíli jsem se divil, jak je možné, že závod tak rychle uběhl a už je konec. Čím dál víc se mi potvrzuje, že okruhové závody mi hodně sedí. Běžet 8x stejný okruh má tu výhodu, že vím, co přesně mě ještě čeká a stále jsem v kontaktu s běžci, které předbíhám o kolo, což mě psychicky povzbuzuje. Věřím, že kdybych měl vodiče na čas 3 hodin, dokázal bych tento čas pokořit. Jen je otázka, jestli by mě nezaskočily křeče v lýtkách, které se v posledním okruhu místy začínaly hlásit o slovo.

Výsledky

http://vysledky.irontime.cz/result1/

Záznam závodu v Garmin Connect

http://connect.garmin.com/modern/activity/589646680 (v cíli jsem zapomněl vypnout stopky)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *