Noční běh Holešov 2023

Na desítku v Holešově jsem se letos těšil. Po půlmaratonu v Novém Jičíně jsem se cítil ve velmi dobré formě a letos v Holešově plánoval vylepšit svůj loňský čas. Vloni byly karty rozdané vcelku jasně ještě před startem, kdy jsem věděl, že můžu skončit nejlépe třetí a přesně tak to vypadalo i v cíli. Letos jsem dva své přemožitele z loňska na startu nikde neviděl, ale pro změnu se objevil kamarád Pavel Dvořák, kterého znám ze soustředění. Věděl jsem, že jeho rozhodně nepředběhnu, jelikož běhá mnohem rychleji a navíc je to můj pravý opak. Když jsme spolu jednou běželi společný trénink, Pavel vyhledával co největší kopce a co nejnáročnější terén, bláto, kameny a kořeny. Od té doby vím, že s ním již na trénink raději nepůjdu. Bylo mi jasné, že na holešovské trati se bude cítit jako ryba ve vodě.

Start závodu.
Start závodu. (foto Facebook Noční běh)

Na startu závodu jsem se postavil do přední linie, abych se vyvaroval tlačenici na dráze jako minule. V prvních stovkách metrů jsem běžel vcelku na pohodu a pohyboval se okolo osmého místa. Jakmile se vyběhlo ze stadionu, chvíli jsem pozoroval dění přede mnou, ale pak jsem začal předbíhat. Největší zrychlení nastalo po výběhu ze zahrady na asfalt, kde jsem se rozhodl využít svůj oblíbený povrch a předběhnout rovnou tři běžce najednou. Hned od začátku jsem běžel netradičně hodně agresivně a už na konci druhého kilometru jsem se propracoval na druhou příčku hned za Pavla. Ten si běžel s konstantním odstupem až jsem měl pocit, že se šetří a vzhledem ke své výkonosti musí mít rezervy.

Ve druhé polovině, která byla převážně z kopce, se mi Pavel vzdaloval, až jsem ho nakonec úplně ztratil z dohledu. Zároveň se zvětšoval i můj odstup na třetího běžce, až jsem za sebou nikoho široko daleko neviděl. Ani bych to nebyl já, kdybych klasicky kousek před cílem neztratil orientaci, chvíli zastavil a přemýšlel, jestli vůbec běžím správně. Naštěstí ano. Do cíle jsem s časem 39:33 doběhl s téměř minutovou ztrátou na Pavla a více než minutovým náskokem na třetího v pořadí.

Vyhlášení závodu.
Vyhlášení závodu. (foto Facebook Noční běh)

V cíli jsem doplnil tekutiny, dopřál si plechovku dobrot od sponzora závodu Franz Josef Kaiser a při vyčkávání na vyhlášení povzbudil ještě pár dobíhajících běžců.

Vyhlášení závodu.
Vyhlášení závodu. (foto Facebook Noční běh)

Výsledky závodu

https://nocnibehy.cz/wp-content/uploads/2023/05/vysledky_nocni_holesov_2023_absolutne.pdf
https://nocnibehy.cz/wp-content/uploads/2023/05/vysledky_nocni_holesov_2023_kategorie.pdf

Článek o závodu

https://kromerizsky.denik.cz/ostatni_region/nocni-beh-v-holesove-vyhrali-pavel-dvorak-a-jarmila-hastikova-20230525.html

Záznam závodu v Garmin Connect

https://connect.garmin.com/modern/activity/11159822347

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *