Rohálovská desítka 2015

Po dvou letech jsem se opět vydal do Prusinovic na Rohálovskou desítku. Po náročném tréninkovém týdnu jsem nebyl úplně ve formě a bolely mě nohy. Proto jsem neměl nijak velké ambice na zaběhnutí dobrého času. Zvlášť když se jedná o dost náročný kopcovitý závod. Takže jsem závod pojmul spíš jako kvalitní trénink, ale samozřejmě jsem dal do závodu maximum.

Jako pokaždé, když jsem běžel tento závod, jsem se brzo ráno zajel odprezentovat a pak ještě odjel domů na chvíli zalehnout, abych byl na závod co nejvíce odpočinutý. Poté jsem přijel asi 15 minut před výstřelem, rychle se rozcvičil, rozběhal a postavil se na start. Po výstřelu se odkroužily dvě krátká kola v Prusinovicích a následně se vyrazilo směrem do Tučap. Již od prvních kopečků jsem cítil únavu ve svalech, ale po rovince a z kopce se mi běželo dobře. Ale i přes únavu jsem dokázal do kopců držet tempo a dokonce jsem i předbíhal. Prvních 5 km jsem zvládl podle svých hodinek v čase 18:15, což byl výborný mezičas. Škoda, že ve výsledcích nejsou i mezičasy na 5 km, když byl přes cestu koberec a organizátoři mají časy změřené. Každopádně byl před námi ještě ten největší kopec v Tučapech. Dle záznamu v Garminu měl převýšení 41 metrů, ale zdál se nekonečný. I přesto jsem dokázal pár běžců předběhnout, což mi dodalo psychickou podporu. Pak už se běželo zpátky do Prusinovic a nic moc zvláštního se na trase nedělo. Do cíle jsem doběhl v čase 37:53 celkově na 49 místě.

V cíli jsem si dal guláš, Kofolu, počkal na vyhlášení výsledků a spokojeně odjel domů. Příští rok se rád opět zúčastním.

Fotky

Rohálovská desítka 2015 - cílová rovinka
Rohálovská desítka 2015 – cílová rovinka (autor Zdenek Krchák)
Rohálovská desítka 2015 - cílová rovinka
Rohálovská desítka 2015 – cílová rovinka (autor cernmi96)

Výsledky

http://www.rohalovskadesitka.cz/Fotografie/Soubory/vysledky_hlavni_zavod_22_rocnik.pdf

Záznam závodu v Garmin Connect

http://connect.garmin.com/modern/activity/707983125

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *