Slavkovský poutní běh

Je pátek třináctého a v tréninkovém deníku mám předepsáno volno. Jenže jsem se úplně náhodou dozvěděl o závodu ve vedlejší vesnici ze Slavkova pod Hostýnem na samotný vrchol Hostýna. Délka 2,6 kilometru s převýšením šťavnatých 360 metrů. Na účasti jsem se domluvil ještě s taťkou a bráchou a na start závodu ve Slavkově jsme společně vyklusali, abychom se trochu zahřáli. Při registraci jsem dostal krásné číslo 88 a netrpělivě očekával start závodu.

Logo závodu

Závod jsem chtěl pojmout tréninkově a rozhodně jsem se nechtěl nijak unavit, protože za týden mě čekala 24 hodinovka v Kladně. Překvapilo mě, že se sešlo tolik závodníků, odhadem jich bylo více než 50. Závod dokonce odstartoval o 2 minuty před plánovaným startem v 18 hodin, což se běžně nestává, ale tady to vůbec nevadilo. Aspoň jsme to měli dříve za sebou.

Závod jsem rozeběhl velmi opatrně, nechtěl jsem přepálit. A trochu také proto, že jsem se příliš před závodem nerozcvičil. Krátce po výstřelu jsem se ocitl na druhém místě. A když se ze Slavkova sbíhalo z asfaltu do lesa, překvapilo mě, že závodník přede mnou přešel do chůze. Podle mě stoupání ještě nebylo tak velké, aby byla chůze nutná. Ale když jsem to uviděl, rozhodl jsem se ho následovat. V jeho druhé chodecké přestávce jsem se ale rozhodl stále běžet a dostal se před něj. I když jsem se příliš často neohlížel, měl jsem pocit, že jsem náskok stále zvyšoval. Proto jsem ani neměl důvod příliš tlačit na pilu. Ve chvíli, kdy se přebíhala Císařská cesta, jsem tušil, že už bych měl bez problémů prvenství udržet. Následoval krátký seběh k vodě a poté hromada schodů nahoru k bazilice, kde byl také cíl závodu. Schodů jsem se obával, ale jak jsem později zjistil, nebyl důvod. Hezky ubíhaly a vidět přibližující se cíl bylo velmi povzbuzující.

Vyhlášení závodu.
Vyhlášení závodu.

Do cíle jsem doběhl jako první s časem 16:19 a náskokem 36 vteřin na druhého. V cíli jsem sice funěl jako lokomotiva a musel jsem hlavně závěrečné schody rozdýchávat, ale celkově jsem měl určitě ještě pár vteřinek rezervu. V cíli bylo pro běžce připravené bohaté pohoštění, dal jsem si nealko pivo, Kofolu a nějaké ovoce. Při vyhlášení jsem dostal medaili, diplom, slivovici a med. Skvěle organizovaný závod za pár korun a proto se příště opět rád zúčastním.

Trofeje ze závodu.
Trofeje ze závodu.

Na závod jsem si vzal zbrusu nové trailovky Saucony Peregrine 6 a musím říct, že mě velmi příjemně překvapily. Jsou hezky tlumené, pohodlné a běželo se mi v nich moc hezky. V tomto závodě jsem je chtěl vyzkoušet a osvědčily se. Příště se v nich postavím na start Hostýnské Osmy.

Výsledky

Záznam závodu v Garmin Connect

https://connect.garmin.com/modern/activity/2848752194

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *