Trénink březen 2018

Na konci března jsem běžel svůj první letošní důležitý závod. Tím závodem bylo mistrovství ČR na 100 km v Plzni. Celý trénink v březnu proto směřoval k tomuto závodu. Bohužel jsem ale nezaběhl takový výsledek, s kterým bych mohl být spokojený. Byla to moje nejhorší stovka od října 2015 a tak bylo nutné popřemýšlet co dál. Maďarský trenér mi nedal rozumné vysvětlení, proč se tak stalo a proto jsem napsal Pavlovi Novákovi s prosbou, jestli by mě zpátky přijal do své tréninkové skupiny.

Pavel souhlasil a já teď opět získal nový impuls a motivaci do tréninků. Kilometráž bude asi malinko nižší, ale intenzita mnohem vyšší. Už se opravdu nemůžu dočkat Pavlových tréninků v tempu svižně a ostře 🙂

Další zajímavou a nečekanou zprávu jsem dostal před pár dny z IAAF. Napsali mi, že mě vyřazují ze seznamu kontrolovaných sportovců na doping. Opět jsem tak svobodný a můžu si jezdit kam se mi zlíbí aniž bych se stresoval, že jsem zapomněl přehlásit svoje místo pobytu, kdyby se náhodou uráčili přijet odebrat vzorky. A zřejmě jsem byl jejich oblíbenec, když mě za posledních 12 měsíců navštívili rovnou 8x. Vypadá to, že konečně dostali rozum a přestali sledovat hned několik ultramaratonců najednou. Současně se mnou ze seznamu vyřadili také Dana Lawsona, Patricii Bereznowskou, Katalin Nagy a Marii Jansson.

Celkově jsem v březnu naběhal 525 km v průměrném tempu 4:33 min/km. Letos zatím rekordní měsíc v počtu naběhaných kilometrů, tempo bylo zhruba srovnatelné s lednem a únorem.

Komentáře

  1. Ondro, to jsou samé dobré zprávy, tak super. Věřím, že to bude zase lítat. :-)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *