Trénink červen 2014

Trénink v červnu byl do počtu kilometrů rekordní. Poprvé jsem překonal hranici 500 naběhaných kilometrů za měsíc. Bylo to dáno hlavně tréninkem na můj premiérový 12 hodinový závod, takže bylo potřeba běhat delší vzdálenosti. Závod samotný také přispěl hodně kilometry a přemýšlím, že bych v červenci zkusil závod na 24 hodin. Lehce mě zlobí sval na pravém stehnu, ale pokud přestane pobolívat, jsem odhodlaný se přihlásit.Tempo v tréninku nebylo nijak závratné. Celkem jsem naběhal okolo 504 km v celkovém čase 43:36:40, průměrné tempo tak vychází na 5:12 min/km. Tempo kazí hlavně závod na 12 hodin, kdy jsem uběhl vzdálenost téměř 130 km v tempu 5:33 min/km.

Pokud vše půjde dobře, v červenci chci opět naběhat přes 500 km, tak uvidíme, jak se mi bude dařit.

Komentáře

  1. Ahoj Ondro, také jsem započala po olomouckém půlmaratonu intenzivnější trénink, abych zářijovou desítku zaběhla v lepším čase. Našla jsem si program na výpočet mezičasů po kilometrech na různé vzdálenosti s postupným zpomalováním, myslím, že je to bezva vodítko. Na kole jsem si naměřila po kilometru 10 km trasu a začínám testovat tuhle pomůcku. Zatím mám ze závodů nejlepší čas na desítce 52:28 a chtěla bych se dostat pod 51 minut. Tak uvidím 🙂

    1. Ahoj Jitko, vidím, že se připravujes opravdu důkladně. Věřím, že pokud ti závod sedne, dokážeš se dostat i pod kulatou hranici 50 minut 🙂 Poslední dobou se hodně mluví o tzv. tréninku 30-20-10, četl jsem na něj dost pozitivních ohlasů. Dočteš se o něm třeba tady: http://www.bezeckaskola.cz/clanek-2018-jak-se-zrychlit-za-tricet-minut-tricet-dvacet-deset.html. Myslím, že by ti to mohlo pomoct ve zrychlování 🙂 Kde vůbec v září plánuješ běžet?

      1. Přihlásila jsem se na Metro běh v Praze 6.9. v 19:30 večer, třeba se tam uvidíme. Chtěla jsem si zaběhnout ještě nějaký půlmaraton, ale další je až v Ústí nad Labem. Nevíš o nějakém poblíž?

  2. Ondro, jaký máš názor na kompresní podkolenky, kompresní běžecké prádlo – máš s tím zkušenosti?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *