Adra běh na 10 km

Když jsem si ve středu zaběhl osobák na 10 km, navnadilo mě to a hned ve čtvrtek jsem pokukoval do termínovky, abych si vyhlédl další závod. Ideálně jsem si představoval nějaký maraton blízko Prahy, ale bohužel nic vhodného se nekonalo a tak jsem se spokojil s 10 km charitativním Adra během. Letos jsem již podobný charitativní závod běžel, jednalo se o Běh pro gorily. Spojení charity s běháním se mi totiž líbí a tak jsem neváhal a na Adra běh se hned přihlásil. Výtěžek ze startovného byl použit buď na vzdělání dětí v Bangladéši nebo na vybavení nemocnice v Etiopii. Vybral jsem si Etiopii a dokonce jsem dostal hezké poděkování za příspěvek.

Po výstřelu jsem vyběhl na pátém místě, ale to mi nevydrželo příliš dlouho. V závěru prvního kilometru jsem totiž předběhl čtvrtého, takže už mi zbývalo jen jedno místo na „bednu“. To mě namotivovalo a snažil jsem se dostihnout třetího, což se mi hned v dalším kilometru povedlo hlavně díky zběsilému tempu 3:37 min/km. Následně jsem upevňoval svoji třetí pozici a zlehka zvyšoval náskok. Věděl jsem, že na druhého běžce ztrácím už relativně dost a nebylo v mých silách ho dohnat. Proto jsem si druhou polovinu už jen kontroloval pozici a nikam se moc nehnal, zvlášť, když už to moc nešlo a oproti závodu před 4 dny jsem v závěru rozhodně neměl tolik sil. S výsledným časem rovných 38 minut jsem velmi spokojený, ikdyž si myslím, že trať byla o něco málo kratší.

Závod se běžel na 3 okruhy ve Stromovce, kde se mi běhá dobře a pár závodů jsem tam již odběhal. Počasí vyšlo parádně, bylo pod mrakem a ani nebylo velké horko. V průběhu závodu sice spadlo pár kapek deště, ale to bylo spíše příjemné osvěžení.

Záznam závodu v Garmin Connect

https://connect.garmin.com/activity/530834153

Výsledky

http://vysledky.irontime.cz/result10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *