Běh olympijského dne

Běh olympijského dne jsem si vybral proto, že ho mám blízko, běží se na Ladronce, kde běžně trénuji a hlavně jsem si chtěl ověřit, jak jsem na tom aktuálně s rychlostí. Od květnového pražského maratonu uběhl zhruba měsíc a půl a v průběhu této doby jsem vůbec netrénoval rychlost, ale cíleně trénoval vytrvalost a připravoval se na 12 hodinový závod ve Stromovce. Běhal jsem výhradně jenom pomalým tempem delší vzdálenosti a tento závod měl být testem, jaké na mě tyto tréninky měly vliv a jak moc mě zpomalily na 10 km trati. Cíl byl samozřejmě běžet co nejrychleji, ale přál jsem si čas pod 40 minut, což je zhruba 2 minuty za osobním rekordem.

Po startu jsem vyběhl vcelku rychle a mile mě překvapilo, že jsem dokázal držet tempo okolo 3:45 min/km. Běželo se mi skvěle, jen jsem se bál, že takové tempo neudržím až do cíle. Ne úplně ideální trať na Ladronce vedla místy po hrbolatém asfaltu, kamení a sem tam se objevil i malý kopeček. Mezičas na pětce jsem měl 19:03, což bylo příjemné zjištění a navíc jsem se cítil stále dobře a nepociťoval výrazný úbytek sil. Nerozuměl jsem tomu, ale v druhé části jsem ještě dokázal zrychlit a předběhl i pár závodníků. Druhou polovinu jsem měl za neuvěřitelných 18:47. Výsledný čas 37:49, což je můj nový osobní rekord!

Nerozumím tomu, jak jsem mohl dosáhnout takového skvělého výsledku s tréninkem, který absolvuji posledních pár týdnů. Navíc poslední 4 dny před závodem jsem naběhal celkem 105 km, takže se nedá říct, že bych byl na závod odpočatý a plně regenerovaný. Budu muset ještě hodně zkoušet, ale vypadá to, že vytrvalostní tréninky na mě mají pozitivní vliv i co se rychlosti týče.

Záznam závodu z Garmin Connect

https://connect.garmin.com/activity/528407474

Výsledky

https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0Ajr3L32sd2ikdGVVMXBYRWEtYWJWMVAzNEpFSDk1bVE&output=html

Komentáře

  1. Ahoj Ondro, Tvůj web je parádní a články se dají číst jedním dechem, dodávají sílu a chuť zkoušet dál to, co se zrovna nedaří nebo co člověka nikam neposouvá. Díky za inspiraci…už poněkolikáté!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *