Agrofert run Deza 2016 – desítka okolo komína

Desítku okolo komína jsem původně vůbec neměl v termínovce. Týden po Boráku a zároveň týden před 12 hodinovkou jsem si říkal, že už by to bylo až příliš. Jenže na tento závod se přihlásil brácha s taťkou a tak jsem si říkal, že se svezu a udělám výlet. Domluvil jsem se s trenérem a pokud by na místě byla volná startovní čísla, jedno bych si koupil. A volná byla, takže jsem nemusel jenom fandit, ale mohl i běžet.

Překvapilo mě, jaké bylo horko, ale na desítce mi to až tolik nevadí, určitě se to dalo přežít. Kvalitně jsem se před závodem rozklusal, rozcvičil a těšil se na závod. Měl jsem hodně rozporuplné pocity, chtěl jsem se šetřit a vůbec jsem nevěděl, v jakém stavu budu mít nohy po Boráku. Na startu nebyla nijak velká tlačenice a dokázal jsem vyrazit z jedné z předních řad. Přesně ve 12 hodin zazněl výstřel startovní pistole a já vyrazil poklidným tempem okolo 3:50 min/km. Jak jsem již zvyklý, tak mě předbíhaly davy závodníků, ale toho jsem si nevšímal. Ale běželo se mi dobře a já si říkal, že nebudu zbytečně brzdit a od druhého kilometru trochu zrychlím. Najednou se role vystřídaly a začal jsem předbíhat já. Bohužel v té euforii jsem si druhý kilometr vůbec nepohlídal a měl ho za 3:25 min. Třetí kilometr jsem zpomalil na 3:34, ale stále to bylo rychlé. Malou omluvou mi může být jedině to, že první polovina byla převážně z kopce.

Stále jsem předbíhal a tak mě závod bavil. Jen mi to hodně znepříjemnilo zjištění, že závod pravděpodobně nebude měřit celých 10 km, ale bude o zhruba 200 až 250 metrů kratší. Podle kilometrovníků to tak vycházelo. Na 5 km jsem měl dle kilometrovníku mezičas 17:10, což je od reality hodně vzdálené. Vypadalo to, že mám závod krásně rozběhlý na osobák, ale na takto zkráceném závodu bych to za osobák rozhodně nemohl považovat. Naštěstí se vše na 9 km srovnalo a na hodinkách mi pípl přesně ve chvíli, kdy jsem probíhal kolem kilometrovníku. Vzdálenost se srovnala tím, že mezi 8 a 9 km byla vzdálenost přes 1200 metrů.

Taktika v posledních několika stovkách metrů mi úplně nevyšla. Běžel za mnou závodník, kterého jsem předtím předběhl a držel se mě jako klíště. Když jsem v závěru zrychlil, abych se mu vzdálil, nedokázal jsem bohužel držet tempo až do cíle a brzo odpadl. V tu chvíli mě zpátky dotáhl a dokonce i předběhl. Příště asi budu muset začít finišovat později. Cílem jsem proběhl dle mých hodinek za 37:00,3 a tak jsem byl napjatý, jaký bude oficiální čas a jestli bude pod 37 minut. To se na vteřinu přesně podařilo, ve výsledcích je u mého jména čas 36:59, což znamená zlepšení osobáku o 17 vteřin. S výsledkem jsem tak maximálně spokojený. Konečně se mi po téměř 2 letech podařilo vylepšit osobák. Desítky pro mě nejsou nijak důležité a pokud se k nějaké odhodlám, jdu ji z plného tréninku a většinou unavený. Ale tento týden jsem prakticky neběhal, odpočívám jednak po Boráku a také před 12 hodinovkou, takže mi závod sedl výborně.

Výsledky

Záznam závodu v Garmin Connect

http://connect.garmin.com/modern/activity/1177406504

8 komentáře

Přidat komentář: