Běh na Svatý Hostýn

Běh na Svatý Hostýn pro mě byl zpestřením mého aktuálně výhradně silničního tréninku. Jedná se o krátký 5 km terénní běh s převýšením přes 400 metrů. Podobný závod jsem dosud nikdy neběžel, tak jsem si chtěl vyzkoušet, jak na tom jsem. Den před závodem jsem měl ovšem náročnější trénink lehce přes 18 km v průměrném tempu 4:00 min/km, takže jsem cítil lehčí únavu a nedokázal podat úplně optimální výkon.

Start byl ve 14 hodin z náměstí v Bystřici pod Hostýnem, takže první kilometr je téměř po rovině, na druhém kilometru začíná vetší stoupání a u třetího se vbíhá do lesa, takže tam začíná pořádně přituhovat. Po startu se vytvořily 2 docela početné vedoucí skupinky. Běžel jsem v té druhé skupince, ale pořadí se trochu míchalo a neměl jsem příliš přehled o své aktuální pozici. V Lázních jeden divák říkal běžcům pořadí a když jsem se dozvěděl, že běžím na 9 místě, bylo to příjemné překvapení. Jenže v tu chvíli jsem měl v těsném závěsu 2 závodníky, které jsem předběhl a drželi se mě jako klíště 🙂 Naštěstí to ale nevydrželo dlouho a já jim utekl. Po vběhnutí do lesa jsem před sebou viděl dalšího závodníka a pomalinku jsem se k němu přibližoval. Nakonec se mi ho podařilo předehnat a já se tak ocitl osmý. To byl slušný výsledek, ale nepolevoval jsem a držel stálé tempo, což mi nedělalo velké problémy. Když už jsem se blížil k Hostýnu, uviděl jsem před sebou další 2 závodníky. Tak jsem zkusil ještě zabrat a předběhnout je. Jenže jeden se mě zase chytl a běžel v těsném závěsu za mnou. Trochu jsem se bál, aby mě ještě nepředběhl. Často jsem se ohlížel a po chvíli se náskok začal zvětšovat, což mě uklidnilo. Asi 200 metrů před cílem jsem se opět ohlédl a někdo se na mě začal dotahovat. Svoje šesté místo jsem již ale nepustil, vydoloval poslední zbytky sil a v posledním krátkém stoupání ještě trochu přidal.

S celkově šestým místem jsem velmi spokojený, v kategorii jsem skončil bohužel bramborový, ale třetí závodník v kategorii měl náskok okolo 2 minut. I přesto, že jsem nebyl v ideální kondici, dokázal jsem zaběhnout velmi dobrý výsledek. Třeba se mi příští rok podaří lépe připravit a umístím se na bedně.

Záznam závodu v Garmin Connect

https://connect.garmin.com/modern/activity/873771210

Výsledky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *