Loap PBT Vaší ligy 10km

Tentokrát začnu report ze závodu trochu netradičně již několik dnů před startem. Na závod jsem se přihlásil s týdenním předstihem, protože organizátoři stanovili kapacitu závodu na 100 běžců a nechtěl jsem riskovat, že by bylo vyprodáno. Jenže ve středu jsem měl naplánovaný poslední rychlejší trénink a chvíli po vyběhnutí mě rozbolely svaly na nohách tak, že jsem musel rapidně zpomalit a přejít více méně do klusu. Několik předchozích dnů jsem se vůbec nešetřil a běhal docela intenzivně. Svůj podíl na tom měla jistě i pondělní posilovna. Čtvrtek a pátek před závodem jsem se tedy maximálně šetřil, relaxovat a snažil se dát do pořádku. Již jsem jenom pomalu vyklusával a čekal, co se bude v sobotu na startu dít.

Závod sliboval rovinatou trať okolo Vltavy s minimálním převýšením, úředně změřená, takže ideální na zaběhnutí osobáku. Jenže takové ambice jsem tentokrát rozhodně neměl. Obvykle si před závodem stanovím nějaký čas, s kterým bych byl v cíli spokojený, ale to jsem tentokrát raději ani neudělal. Prostě jsem si řekl, že poběžím podle pocitu.

S číslem 69 na hrudi jsem s ostatními běžci přesně v 11 hodin vyrazil po cyklostezce podél Vltavy. Po zhruba prvním kilometru jsem se ocitl sám a bohužel to vydrželo až do konce. Trať byla obrátková, takže po polovine byla otočka a běželo se zpátky. Alespoň okolo otočky jsem byl trochu v kontaktu s ostatními běžci, ikdyž byli buď hodně přede mnou nebo za mnou. Pravděpodobnost, že bych někoho dokázal ještě předběhnout byla minimální, rozestup byl hodně velký. V cíli jsem byl nakonec velmi spokojený s časem 37:25, což je pouhých 10 sekund za osobákem a také důkaz toho, že jsem dokázal zregenerovat a na závod se připravit.

Příliš si nepotrpím na takové ty řeči co by kdyby, ale věřím, že kdyby bylo tepleji, nefoukal vítr, nesněžilo, bylo sucho, a běžel jsem více v kontaktu s ostatními běžci, možná by to byl i osobák. Jenže podmínky nejsou nikdy ideální, takže třeba příště.

Výsledky

http://www.vaseliga.cz/cz/dokumenty/?act=get&check=48c9347e2a06d52ff8b9ffed9a7ca842&id=127&noinc=1

Záznam závodu v Garmin Connect

http://connect.garmin.com/modern/activity/687451051

Komentáře

  1. 10s tak to sa urcite dalo :-)…ale aj tak super cas kedze boli tie komplikacie pred/pocas !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *