Rohálovská padesátka virtuálně pokus č. 2

Report z prvního běhu Rohálovské desítky jsem končil slovy, že doufám, že mě nikdo nepřekoná, abych nemusel běžet znova. Popravdě jsem tehdy nevěřil, že znova opravdu poběžím. Ale když jsem zjistil, že mě Petr Kučera o 9 vteřin překonal, začal jsem střádat plány na další pokus. Přece jen 9 vteřin na 50 km je opravdu zanedbatelný čas a já po prvním pokusu cítil ještě drobné rezervy. Tentokrát jsem se na závod připravil mnohem lépe. Sehnal jsem i moje oblíbené gely Agave, abych měl na celou trasu dostatek energie, skvělou podporu mi opět dělal tatínek podobně jako minule, ale malinko jsme to ještě vylepšili. Navíc tentokrát už to nebyl jen běh bez soupeře, ale do hodinek jsem si nahrál trasu z minula a soupeřil sám se sebou. Skvělou motivací, která mi minule chyběla, bylo sledovat v reálném čase kolik vteřin a později minut mám náskok na svůj předchozí běh.

Vystartoval jsem ve čtvrtek 15:32 hodin a na začátku se nic zvláštního nedělo. trochu mě znervózňovalo, že jsem hned od začátku ve srovnání s prvním pokusem výrazně rychlejší a bál jsem se přepálení začátku. Okolo 15 km jsem se dozvěděl, že asi 10 minut za mnou vystartoval David Pelíšek, skvělý běžec z Olomouce. Netrvalo dlouho a na 20 km mě ladně a vysokou rychlostí předběhl. Na 22 km mi hlásili ztrátu 1:15, což už jsem si myslel, že nedoženu. Zvlášť, když se mi David téměř ztratil z dohledu. Na občerstvovačce v polovině závodu na 25 km se David zastavil na doplnění tekutin a já se dostal před něj. Před ním jsem ovšem nezůstal dlouho a za chvíli mě dohonil a opět předběhl. Zajímavé bylo, že do kopce jsem byl rychlejší a po rovině a z kopce naopak pomalejší. Proto jsme si několikrát vyměnili pořadí a když jsme vybíhali na hlavní na 35 km, David byl kousek přede mnou. Po pravotočivé odbočce v táhlém stoupání jsem ho ale předběhl a zkusil malinko přidat. Utrhl jsem se mu a od té doby jsem svůj náskok jen navyšoval a v cíli jsem mohl být zhruba o 3 minuty dříve. Díky jeho pozdějšímu startu mě ovšem zaslouženě porazil, ale kdyby byl závod o 15 až 20 km delší, věřím, že bych zvítězil.

Přibíhám do cíle.
Přibíhám do cíle. (foto Facebook Rohálovská 50ka)

Můj výsledný čas byl krásných 3:39:58, což bylo vylepšení mého prvního času o více než 10 minut. Zároveň když mě Petr předběhl o 9 vteřin, nenechal jsem se zahanbit a já ho překonal o 9 minut 🙂 Jen jsem se nestačil v cíli divit, že pouhých 10 minut zlepšení stálo o tolik mnoho sil navíc. Opravdu jsem ten den podal svůj maximální výkon, který byl malinko poznamenaný tréninkem v předchozím týdnu, který byl opravdu náročný a já jsem zhruba v polovině závodu začal cítit únavu v nohách. Může za to rozhodnutí běžet prakticky na poslední chvíli.

Vyhlášení závodu.
Vyhlášení závodu. (foto polida.rajce.idnes.cz)

Výsledky závodu

Záznam závodu v Garmin Connect

https://connect.garmin.com/modern/activity/6694137924

Článek o závodu

https://valassky.denik.cz/ostatni_region/prvenstvi-ve-virtualnim-rohalovskem-ultramatatonu-oslavili-pelisek-a-tunysova-20.html

Komentáře

  1. Pěkně napsané, tohle se člověk z výsledků nedoví. A takovýhle přímý souboj běžeckých hvězd na virtuálním závodě je naprosto překvapivý a unikátní.
    Bravo!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *