Běh pro Domov Pod Kavčí Skálou

Den po Brněnském masakru jsme byli s Kačenkou pozvaní na charitativní závod Běh pro Domov Pod Kavčí Skálou. Celá akce měla za cíl vybrat peníze ze startovného a dobrovolných příspěvků na zlepšení kvality života dědečků a babiček, kteří v domově žijí. Po příjezdu do Říčan jsme se dočkali velmi příjemného přivítání od hlavní organizátorky Petry Suchánkové, která s námi hned na úvod udělala interview a zodpověděli jsme také několik dotazů od publika. Do poslední chvíle jsme se rozhodovali, jestli také poběžíme, jelikož jsme měli unavené nohy z včerejška. Závod ale měřil pouhých 6 km a tak jsme se rozhodli na start také postavit.

Běh měl dokonale zvládnutou organizaci, vše klapalo na výbornou, v zázemí závodu bylo vše potřebné včetně hromady jídla pro účastníky, doprovodný program pro děti i dospělé a celý den příjemně ubíhal. Bylo vidět, že pro obyvatele Domova to byl opravdu velký zážitek, na který se dlouho dopředu těšili. Měli dokonce i vlastní závod ve třech kategoriích, na jejichž průběh se můžete podívat na videích níže.

Fotka po doběhu s hlavní organizátorkou Petrou.
Fotka po doběhu s hlavní organizátorkou Petrou.

Ale teď již k samotnému hlavnímu závodu na 6 km. Po startu jsem zvolil raději opatrnější tempo, protože jsem nevěděl, jak budou na rychlejší tempo reagovat unavené nohy. Ale šlo to vcelku dobře a tak jsem mohl běžet bez větších problémů docela svižně. Stále jsem před sebou viděl nějaké závodníky, takže nechyběla motivace k rychlému běhu. Do cíle jsem dobíhal za mohutného povzbuzování diváků s úsměvem na tváři. Celkově jsem obsadil čtvrté místo a v kategorii jsem byl druhý.

Přibíhám do cíle.
Přibíhám do cíle. (foto bajecnezenyvbehu.rajce.idnes.cz)
Vyhlášení výsledků.
Vyhlášení výsledků.

Po závodě jsme se dočkali sečtení vybraných dobrovolných příspěvků na zlepšení kvality života obyvatelům Domova. I díky naší podpoře s Kačenkou se vybrala krásná částka 16.969 Kč. Akce byla završena tombolou, ve které jsme sice nic nevyhráli, ale byl to příjemně strávený den a odjížděli jsme s dobrým pocitem, že jsme naší účastí pomohli přispět na dobrou věc.

Já, Kačenka a naše medaile.
Já, Kačenka a naše medaile.

Videa ze závoduVýsledky závodu

http://www.sport-base.cz/vysledky/2017/z-ricany-17?flt[trat]=6km

Záznam závodu v Garmin Connect

https://connect.garmin.com/modern/activity/1982696385

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *