Čertovská desítka Kroměříž 2015

Po roce jsem opět zavítal do Kroměříže na Čertovskou desítku. Minulý rok se mi příliš nedařilo a tak jsem ani letos neměl příliš velké očekávání. Přece jen jsem se nijak na závod nepřipravoval a běžel ho z plného tréninku.

Před startem začalo pršet a tak jsem se obával, jaké asi bude počasí. Chvíli před startem ale déšť ustal a počasí na prosinec bylo hodně dobré. Po výstřelu jsem vystartoval vcelku svižně, ale tempo se brzo ustálilo okolo 3:50 min/km. Po zhruba 2 km jsem se dostal za závodníka, který běžel velmi rovnoměrným tempem 3:51 min/km a já se ho rozhodl držet a nikam nespěchat. Běželo se mi dobře a od trenéra jsem měl instrukce, abych závod zbytečně nepřeháněl. Takže jsem se rozhodl tohoto závodníka držet až do cíle. Váhal jsem, jestli ho mám ke konci předběhnout, ale nakonec zvítězil sportovní duch a za dokonalé vodičovství jsem ho nechal vyhrát. Pravděpodobně měl v posledních metrech strach, abych ho nepředběhl, protože jsem mu šlapal na paty a finišoval opravdu statečně. Ale i tak bych měl v závěru relativně dost sil na předběhnutí. Nakonec z toho byl o minutu lepší čas než loni a celkové 12 místo (6. místo v kategorii) s časem 38:21.

Závod jsem si užil, bylo to hezké zpestření současného tréninku a pokud to bude možné, příští rok si závod opět zaběhnu.

Výsledky

Na stránkách závodu: http://rudahvezda.webnode.cz/certovsky-beh/a5-rocnik-2015/

Záznam závodu v Garmin Connect

http://connect.garmin.com/modern/activity/982224227

Komentáře

  1. Jsi gentleman Ondro, i když toto oslovení se pojí spíše s dámskou populací. V této chvíli je to místné. Hodně nejen sportovních úspěchů do přicházejícího nového roku 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *