HolešovMAN štafeta – běh

Když mi Ondra Fojtík jednoho dne napsal, jestli bych si nezaběhl štafetu na HolešovMANovi, chvíli jsem váhal. Nevěděl jsem pořádně co od toho očekávat, jak bude vše probíhat a jestli svým výkonem nepokazím výsledek celému týmu. Po konzultaci s trenérem jsem se nakonec rozhodl, že to risknu a půjdu do toho. Na závod jsem se nijak zvlášť nepřipravoval a běžel jsem ho z plného tréninku, což jsem si mohl dovolit vzhledem k délce běhu pouhých šesti kilometrů.

V den závodu Ondra vyzvedl startovní balíček celému našemu týmu a tak jsem do Holešova nemusel nijak brzy. Jakmile jsem dorazil, seznámil jsem se s týmem, v zázemí mi na tělo lihovkou napsali startovní číslo, domluvili jsme místo a strategii předávky čipu a já již netrpělivě čekal na to, až náš plavec Ota vystartuje do závodu. Jakmile odplaval a předal čip Ondrovi, věděl jsem, že mám necelou hodinku na rozklusání. Proto jsem zaběhl na nedalekou atletickou dráhu a odběhl si pár koleček proložené rovinkami a důkladně se protáhl. Po návratu jsem již pomalu začínal vyhlížet na domluveném místě Ondru, až dorazí z cyklistické části.

V závodě se probíhal i brod.
V závodě se probíhal i brod. (foto polida.rajce.idnes.cz)

Když se přiřítil Ondra na kole, vše proběhlo dle domluvy, rychle jsem si převzal čip, připevnil na svoji nohu a vyběhl. Malinko jsem zazmatkovat tím, že jsem si nezapnul hodinky, ale to jsem po první asi minutě napravil. První kilometr trasy byl rovinatý, což jsem uvítal a alespoň se usadil v rozumném tempu, které jsem chtěl držet. Pak ale následoval první výběh a vcelku mě překvapil svým sklonem, nečekal jsem ho tak prudký. Ale vyběhl jsem ho a pokračoval dál. Sotva jsem popadl dech z prvního stoupání, následovalo další, ale již kratší, kde jsem naštěstí věděl, že je poslední. Za ním následovala levotočivá zatáčka a pozvolné klesání zpět do cíle. Zpestřením byl ještě brod 2 km před cílem. Myslel jsem, že bude představovat větší problém, ale zvládl jsem ho dobře a nemyslím, že by mě nějak výrazně zpomalil.

Vyhlášení závodu.
Vyhlášení závodu. (foto polida.rajce.idnes.cz)
Nemohlo chybět ani šampaňské.
Nemohlo chybět ani šampaňské. (foto polida.rajce.idnes.cz)

Do cíle jsem doběhl jako nejrychlejší běžec ze všech štafet a v součtu jsme obsadili celkové krásné druhé místo. Počkali jsme na vyhlášení, pokecali a pak se již vydali na cestu domů. Závod byl velmi dobře organizovaný, dokonce jsem měl i chuť ho zkusit celý jako jednotlivec. Že by některý z dalších HolešovMANů byl mým druhým triatlonovým závodem v životě?

Náš tým po vyhlášení závodu.
Náš tým po vyhlášení závodu. (foto polida.rajce.idnes.cz)
Poslední fotka ze závodu před odjezdem domů.
Poslední fotka ze závodu před odjezdem domů. (foto polida.rajce.idnes.cz)

Výsledky závodu

https://my.raceresult.com/170989/registration?mode=1&contest=-1#2_CFA779

Záznam závodu v Garmin Connect

https://connect.garmin.com/modern/activity/7220203822

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *