Noční běh Holešov 2022

Noční běh v Holešově jsem běžel již potřetí. A oblíbil jsem si ho hlavně při mé poslední účasti v roce 2020, kdy se mi závod podařilo překvapivě vyhrát. Tentokrát jsem běžel týden po mé nevydařené účasti na MS na 100 km a měl jsem malinko obavy, jestli dokážu zregenerovat. Proto jsem se raději na závod nehlásil předem a čekal do poslední chvíle, jak se budu cítit. Čím víc se ale závod blížil, tím víc únava opadala a dostával jsem se do pohody. Na závod jsem nakonec vyrazil a spolehl se na přihlášení až na místě.

Prezentaci jsem stihl hodinu před závodem a následně se šel připravit do auta. Mezitím se odběhl charitativní závod, který jsem tímto bohužel promeškal. Pak už následovalo rozklusání a protažení a mohl následovat start.

Po startu se běželo asi 300 metrů po dráze, kde nastala drobná tlačenice a tak jsem se dokázal probojovávat dopředu až po výběhu ze stadionu. Předběhl jsem pár běžců a začalo stoupání. Zde jsem se snažil kvalitně rozložit síly, ale zároveň hodně makat, protože jsem věděl, že stoupání je jen první polovinu a pak už stačí nějak setrvačností z kopce doběhnout do cíle. Na konci druhého kilometru jsem dostihl dva běžce a zřejmě pípnutím hodinek se ve mě probudil bojovný duch a já přeběhl do jiné stopy vhodné k předběhnutí. Během krátké chvíle jsem se ocitl před oběma běžci a přede mnou se objevila další dvě světla. Chvíli trvalo, než jsem je dotáhl, ale i ty jsem vcelku ladně předběhl. Teď pro mě bylo důležité udělat si náskok, kterým bych si zajistil rezervu v případě pomalejšího seběhu, jelikož na sebe bývám spíše opatrný. Rozhodně totiž nepatřím mezi běžce, kteří nemají snad ani pud sebezáchovy a z kopce valí jako by běželi za světla po asfaltu.

Dále už se nekonalo žádné drama a tato pozice mi vydržela až do cíle. Ošemetné je, že když se člověk otočí a vidí za sebou pouze světlo čelovky, velmi těžko se odhaduje vzdálenost. To zapřičinilo, že jsem opravdu makal až do konce, protože jsem neměl přesný přehled o běžci za mnou. Dalo se odhadovat pouze v zatáčkách a to pouze tehdy, pokud jsem věřil, že v průběhu otáčení na nerovném povrchu nějak špatně nedošlápnu nebo sebou rovnou nešvihnu někam do příkopu. Při přibíhání k zámku jsem již viděl, že pozici uhájím. Menší znervóznění nastalo před koncem, jelikož jsem předpokládal, že trať bude stejná jako minule, kdy měřila okolo 9,5 km. Tentokrát ale hodinky naměřily přes 10 km a já se díky tomu nemohl dočkat cíle.

Vyhlášení závodu.
Vyhlášení závodu.

Do cíle jsem nakonec doběhl na třetím místě, což pro mě bylo velmi příjemné překvapení. Věděl jsem, že Kuba Janda a Radek Šíbl jsou velmi rychlí běžci, které rozhodně neporazím. A tak jsem vlastně dopadl nejlépe jak jsem mohl. V cíli už mě čekala přítelkyně, která mě na závod doprovázela, trochu jsem se občerstvil dobrotami od sponzora závodu a převlékl se do suchého. Počkali jsme na vyhlášení, po kterém jsme vyrazili domů odpočívat.

Článek o závodu

https://kromerizsky.denik.cz/ostatni_region/nocni-beh-v-holesove-vyhrali-jakub-janda-a-katerina-rysankova-20220910.html

Výsledky závodu

https://nocnibehy.cz/wp-content/uploads/2022/09/2022-nocni-holesov-absolutne.pdf
https://nocnibehy.cz/wp-content/uploads/2022/09/2022-nocni-holesov-kategorie.pdf

Záznam závodu v Garmin Connect

https://connect.garmin.com/modern/activity/9535581657

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *