Trénink březen 2016

Trénink v březnu nezačal příliš dobře. Snažil jsem se důkladně připravovat na mistrovství ČR v běhu na 100 km v Plzni a chytl jsem nějakou chřipku nebo virózu a rázem jsem byl 4 dny bez tréninku. Návrat pak by velmi pozvolný a trval několik dnů, jelikož jsem se stále vyskytoval mezi ne úplně zdravými lidmi a bál jsme se, aby se nemoc nevrátila. Trénink proto nebyl příliš intenzivní a efektivní. Navíc jsem byl víc a víc nervóznější z blížícího se závodu a raději nechtěl nic uspěchat. Tuto stovku jsem totiž považoval za nejdůležitější závod první poloviny sezóny, chtěl jsem být maximálně připravený a podat dobrý výsledek.

Závod se nakonec velmi povedl, hlavně se mi podařilo parádně před závodem odpočinout a chřipkový tréninkový výpadek se pravděpodobně nijak zvlášť neprojevil. Po závodě se cítím perfektně, skoro jako bych žádnou stovku neběžel, takže jsem opět připravený tvrdě trénovat a připravit se na Brdskou stezku, což nebude úplně nejdůležitější závod, ale počítá se do Ultracupu.

Celkově jsem v březnu naběhal 398 km, takže ani v tomto měsíci se mi nepodařilo překonat hranici 400 km, ale tentokrát za to může onemocnění. Celkové průměrné tempo činilo slušných 4:29 min/km. Může za to hlavně stovka, kde jsem měl průměr těsně pod 4:30 min/km. Snad se mi podobně podaří běhat i v dubnu, zatím to vypadá velmi nadějně a cítím se velmi dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *