Trénink říjen 2016

První říjnový den jsem dokončil Spartathlon, proto byl začátek měsíce běžecky spíše regenerační a velmi lehký. Měl jsem 3 týdny na regeneraci a přípravu na ME na 24 hodin ve Francii. Následující období jsem již lehce popsal v článku o ME na 24 hodin, ale opakování matka moudrosti. Týden po Spartathlonu jsem odjel na prodloužený víkend do termálních lázní, abych rychleji zregeneroval. To se vcelku dařilo, v neznámém prostředí se mi běhalo pocitově velmi dobře, ale měl jsem mnohem výše tepovou frekvenci. Příliš jsem to neřešil a snažil se dál běhat podle tréninkového plánu. Bohužel 9 dnů před závodem ve Francii jsem zažíval velkou únavu a dokonce musel vynechat trénink. Trénink jsem upravil i v několika následujících dnech a největší únava naštěstí odezněla. Tři týdny po Spartathlonu jsem byl relativně připravený na další důležitý závod.

V říjnu jsem naběhal celkem 427 km v průměrném tempu 5:10 min/km. Hlavní podíl na této kilometráži má závod na 24 hodin, kde jsem zdolal 258,661 km v průměrném tempu 5:34 min/km. Pokud odečtu tento závod, naběhal jsem pouhých 168 km v průměrném tempu 4:33 min/km, což je velmi slabé. Ale regenerace je také důležitá a celkově jsem s měsícem velmi spokojený. Vždyť jsem byl druhý nejlepší v Evropě a získal stříbrnou medaili.

V této náročné sezóně mě ještě čeká poslední velmi důležitý závod a tím je MS na 100 km ve Španělsku, který se koná poslední listopadový víkend. Současný trénink plně směřuji k tomuto závodu, tak snad se mi podaří hezky zaběhnout.

1 komentář

Přidat komentář: