MČR Self-Transcendence Race 24h Kladno

Po loňské 24 hodinovce v Kladně jsem se na letošní závod hodně těšil, opět se jednalo o mistovství ČR na 24 hodin a tak jsem se chtěl nějak hezky umístit. Hlavním cílem ale bylo zaběhnout minimálně 200 km, spíš ale raději víc, abych si zajistil účast na MS. Hodně jsem se na závod připravoval a těšil se. Také jsem důkladně sledoval předpověď počasí a meteorologové předpovídali prakticky ideální podmínky, což se nakonec i vyplnilo. V týdnu jsem naspal mnohem víc než je u mě běžné, doplňoval minerály a hodně odpočíval. Ikdyž to bylo 14 dnů po 100 km v Ostravě, cítil jsem se dobře a odpočatě.

Plán jsem měl hodně podobný jako loni. První polovinu běžet v průměru okolo 6 min/km a v druhé půlce trochu zpomalit a trochu si i odpočinout. Důležité také bylo otestovat žaludek, jestli bude spolupracovat při tak dlouhém běhu, protože loni to byla tragédie, měl jsem hrozné problémy a zvracel jsem. Letos jsem tedy nechtěl podcenit jídlo a občerstvoval jsem se prakticky od samého začátku a pořád něco zobal na občerstvovačce. Také jsem chtěl pořádně vyzkoušet relativně nové boty Hoka, o kterých jsem zde ale již psal.

Vše probíhalo dobře, plán jsem plnil, maraton jsem proběhl v čase 3:50:51, což bylo lehce rychlejší než byl plán, ale zároveň pomalejší než loni, takže naprosto v pořádku. Kilometry ubíhaly, ale na 80 km přišly první potíže s žaludkem a při běhu jsem měl pocity na zvracení, což bylo bohužel hodně brzo. Až s odstupem času jsem vyhodnotil, že to bylo tím, že jsem až příliš jedl a měl plný žaludek. To způsobilo, že jsem musel přecházet do chůze a to byla velká chyba. Tím jsem bohužel ztratil velmi mnoho času a taky motivaci dál pokračovat, protože čas ubíhal a já byl stále pomalejší. Sice se mi podařilo okolo 100 km opět rozeběhnout, ale zároveň se mi již vůbec nechtělo pokračovat. Tušil jsem, že je závod ztracený a že už dobrého výsledku nedosáhnu. Proto jsem si i okolo 120 km na chvíli lehl a asi 30 minut odpočíval. To mi velmi pomohlo a do závodu jsem se vrátil jako s novýma nohama a dokázal asi 15 km v kuse běžet. Nicméně motivace se hledala strašně těžce, hlava vzdorovala a prakticky jsem nemohl najít žádné důvody, proč dále pokračovat a trápit se. Nakonec jsem se rozhodl jít lehnout ještě jednou, tentokrát jsem i usnul a vzbudil se až po půl hodině. To mi opět pomohlo, ale nevydrželo to dlouho a čím dál víc kilometrů jsem jen odchodil. Stále jsem počítal a stanovil si cíl alespoň 180 km. Ke konci závodu jsem se ale ještě rozeběhl a posledních 30 km už jsem spíš běžel něž chodil. Nakonec jsem uběhl 188,43 km a obsadil celkově sedmé místo. Mezi Čechy jsem skončil na 4 místě, takže jsem na mistrovství ČR bramborový.

Závod jsem hrubě nezvládl ukočírovat hlavou. Kdyby nepřišla krize s žaludkem už tak brzo, mohlo to dopadnout úplně jinak, sil jsem měl v závěru ještě hromadu a mít větší motivaci, mohl jsem uběhnout mnohem víc km. Nechci tvrdit, že bych pokořil 200 km, ale minimálně loňský výsledek 196,809 km jsem mohl v pohodě zaběhnout. Možná by jen stačilo, kdyby někdo běžel na moji úrovni, ale běžec přede mnou měl v jednu chvíli dokonce okolo 15 km náskok. Také na to asi měl vliv můj trénink v posledních měsících, kdy jsem snad ani jednou neměl nějaký dlouhý a pomalý klus v tempu 5-6 min/km. Pocitově se mi běželo mnohem lépe rychleji, ale když jsem zpomalil na 6-7 min/km, všechno mě bolelo a běh nebyl nic moc. V každém případě mi závod přinesl obrovské množství zkušeností a rád bych je ještě někdy zužitkoval. Ale uvidíme, jestli se za rok opět postavím na start nebo se raději víc zaměřím na svoji oblíbenou stovku.

Na závěr bych rád poděkoval Terezce, která se o mě tak obětavě po celou dobu závodu starala. Byla mi velkou oporou, dokázala povzbudit když mi bylo opravdu zle a díky ní mi závod mnohem rychleji uběhl.

Záznam závodu v Garmin Connect

http://connect.garmin.com/modern/activity/853338910 – Garmin opět naměřil o několik km méně.

Výsledky

Fotky ze závodu

24 hodin Kladno

24 hodin Kladno (zdroj: cs.srichinmoyraces.org)

24 hodin Kladno

24 hodin Kladno (autorka: Terezka Gecová)

Vyhlášení výsledků

Vyhlášení výsledků (zdroj: cs.srichinmoyraces.org)

Vyhlášení výsledků

Vyhlášení výsledků (zdroj: cs.srichinmoyraces.org)

Video ze závodu

2 komentáře

Přidat komentář: