Trénink únor 2016

Únorový trénink nezačal příliš dobře. Po Mercury Maratonu v Českých Budějovicích se mi běhalo hodně špatně, stále jsem cítil únavu a ze závodu mě bolely třísla nebo kyčle. Trvalo to skoro celou první půlku měsíce. Zvrat nastal těsně před tréninkovým závodem Rohálovskou desítkou. Tam už se mi běželo vcelku dobře.

Po stránce počasí byl únor naprosto perfektní měsíc, ani jednou jsem nebyl přinucený běžet na pásu. Na něm běžím pouze tehdy, pokud je venku hodně sněhu, břečka nebo náledí a potřebuju běžet rychlejší trénink.

Celkově jsem naběhal 399 km v průměrném tempu rovných 4:30. Začátek měsíce rozhodně na takto rychlý průměr nevypadal, ale závěr měsíce to vylepšil. Škoda, že těsně nepadla hranice 400 km, ale utěšovat mě může alespoň to, že se jednalo o nejkratší měsíc z celého roku.

Na začátku března se vyskytl menší problém a musel jsem na pár dnů úplně přerušit trénink. Což není úplně ideální chvíli před velmi důležitým závodem – MČR v běhu na 100 km v Plzni. Víc prozradím v některém z příštích příspěvků.

4 komentáře

Přidat komentář: