Trénink duben 2018

Duben byl prvním celým měsícem, který jsem letos odtrénoval s mým staronovým trenérem Pavlem Novákem. Bylo to náročné, ale řekl bych velmi efektivní a cítím, že forma jde nahoru. V první polovině měsíce jsme s Pavlem a jeho skupinkou absolvovali soustředění na Kvildě a dvoufázové tréninky mě totálně zničily. Něco takového jsem už dlouho nezažil, ale měl jsem z rekordní týdenní tréninkové kilometráže přes 190 km velmi dobrý pocit. V dalších dnech jsem se rychle dostal z únavy a opět trénoval. Závěr měsíce byl tak trochu jako na houpačce, kdy se mi chvílemi běhalo opravdu velmi dobře a občas jsem pociťoval únavu.

Pavlova skupinka na soustředění na Kvildě.
Pavlova skupinka na soustředění na Kvildě.

Dobrý pocit jsem měl z charitativního závodu Běh pro Tobiáška, který jsem běžel poslední dubnový víkend. Zde se mi podařilo tréninkově zaběhnout desítku ve slušném čase 37:52 a navíc s velmi dobrým pocitem.

Aktuálně se připravuji na květnové mistrovství ČR v ultratrailu v Lošticích a následně na mistrovství Evropy na 24 hodin v Rumunsku. Hlavně kvůli Rumunsku jsem velmi zpomalil při klusech na zhruba 5 min/km. Nohy si zkrátka musí zvykat na tempo, které je blíže úvodu závodu na 24 hodin.

Celkově jsem v dubnu naběhal 516 km v průměrném tempu 4:33 min/km, což vzhledem k pomalejším klusům považuji za skvělý výsledek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *