Trénink srpen 2016

Poslední den v červenci jsem dokončil závod na 24 hodin, proto byl začátek srpna velmi lehký a běhal jsem menší objem než obvykle. V polovině měsíce jsem běžel Hostýnskou Osmu, takže ani druhý týden srpna jsem příliš netrénoval a snažil se odpočívat. Bohužel na Hostýnské Osmě se na mě podepsaly kopce a rozbolelo mě koleno, se kterým dosud stále bojuji. Začalo to na 24 hodinovce, to se brzo spravilo, ale po H8 už to bylo závažnější. Sice kvůli bolesti zatím nemusím trénink omezovat, ale i tak je to velmi nepříjemné.

Díky kolenu jsem se snažil koupit i nové boty, ale nebylo to nic jednoduchého. Moje oblíbené Altra Paradigm, které jsem si koupil celkem 3 páry a naběhal v nich přes 5500 km pravděpodobně přestali vyrábět. Takže jsem hledal alternativu a nakonec zvolil Altra Olympus a také z Anglie objednal Hoka Conquest 2. Jsem zvědavý, které budou lepší. Hoka mi zatím nedorazily.

Celkově jsem v srpnu naběhal téměř 337 km v průměrném tempu 4:56 min/km. Pokud ale z průměru vyjmu Hostýnskou Osmu, pak to vychází na 270 km ve velmi slušném tempu 4:17 min/km.

Září bude náročné, stejně jako vloni mě čeká stovka ve Winschotenu a Spartathlon.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *